Opinie

Ilona Bielecka

 

“Otwartość, komunikatywność i olbrzymie pokłady samodyscypliny, to niezbędne cechy agenta. W chwili obecnej sama jestem trenerem i największym wyzwaniem jest mobilizacja podopiecznych. W tym zawodzie nie można odpuszczać, dyspozycyjność i każdy kontakt z klientem procentuje. Staram się zaszczepić wśród rozpoczynających agentów poczucie obowiązku, bo tylko wspomniana samodyscyplina pozwala osiągać imponujące zarobki..”

Jak trafiłaś do INDEPRO?

Przez kilka lat pracowałam jako psycholog kliniczny. Życie natomiast zmusiło mnie do zmian zawodowych, nigdy wcześniej nie myślałem o pracy w nieruchomościach i nigdy nie podejrzewałam, że mój poprzedni zawód okaże się tak przydatny jak podczas relacji z klientami.

Jak oceniasz okres wdrożenia w INDEPRO?

Bardzo dużą rolę odegrał u mnie trener, który wprowadził mnie zarówno w tajniki systemu CRM jak i towarzyszył mi przy pierwszych przyjęciach nieruchomości do sprzedaży. Do teraz zachęcam wszystkich nowych agentów do korzystania z wiedzy starszych i doświadczonych specjalistów. Jeżeli ktoś nie miał wcześniej kontaktu z klientem i potrzebuje wsparcia w takim zakresie w INDEPRO może liczyć na pomoc zarówno dedykowanego trenera jak i całego zespołu.

Największy sukces w INDEPRO?

Wciągu kilku miesięcy pracy doprowadziłam do 10-u transakcji satysfakcjonujących dla klientów, którzy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. Dało to średnią dwóch transakcji miesięcznie, a taki rezultat biorąc pod uwagę prowizje w INDEPRO dał mi możliwość życia na bardzo satysfakcjonującym poziomie.

Jakie cechy charakteru powinien posiadać agent nieruchomości?

Otwartość, komunikatywność i olbrzymie pokłady samodyscypliny, to niezbędne cechy agenta. W chwili obecnej sama jestem trenerem i największym wyzwaniem jest mobilizacja podopiecznych. W tym zawodzie nie można odpuszczać, dyspozycyjność i każdy kontakt z klientem procentuje. Staram się zaszczepić wśród rozpoczynających agentów poczucie obowiązku, bo tylko wspomniana samodyscyplina pozwala osiągać imponujące zarobki.

Jaki model pracy preferujesz, przyjeżdżasz do agencji czy pracujesz w domu?

Jestem osobą, która musi mieć dużo kontaktu z ludźmi, uwielbiam przebywanie z pozostałymi agentami, taka relacja dodaje mi energii i motywuje do pracy. Taki model rekomenduje zawsze będąc trenerem dla nowych agentów, obcowanie z ludźmi dłużej doświadczonymi w branży pozwala szybciej oswoić się z zawodem i poznać większość mechanizmów działających na rynku nieruchomości. Oczywiście w INDEPRO mamy świadomość tego, że np. dla młodych mam wygodniejsza jest praca z domu, nic nie stoi na przeszkodzie, ale staram się je przekonać do tego aby pojawiały się w biurze agencji. Według mnie wskazana jest obecność w biurze przynajmniej przez trzy pierwsze miesiące pracy w roli agenta. Nie koniecznie codziennie, ale przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu aby podstawowe czynności wykonać pod okiem trenera.

Co myślisz o Programie pasywnego dochodu w INDEPRO?

Dobry i innowacyjny pomysł, z pewnością motywuje do tego aby znajomym osobom przedstawić korzyści związane z zawodem agenta nieruchomości. Program jest doskonały dla osób, które rozważnie dobiorą skutecznych współpracowników INDEPRO i jednocześnie zyskają dodatkowe pieniądze. Dla wielu agentów Program pasywnego dochodu stanowi w tym momencie ważne źródło dodatkowych oszczędności lub środków na spontaniczne wakacje.