Opinie

Magdalena Kozak

 

“Jeśli chcesz pracować w tym zawodzie musisz lubić ludzi, szanować ich i mieć w sobie dużo empatii, aby móc postawić się w ich sytuacji. Wiele osób które zaczyna pracę popełnia zasadniczy błąd. Licząc na szybkie i duże pieniądze w elastycznym czasie pracy sądzą, że będą niewiele pracowały i dużo zarobią. To tak nie działa. Pieniądze, zwłaszcza te duże, przychodzą po jakimś czasie. Przychodzą dopiero wtedy gdy pomogłeś komuś rozwiązać jego problem lub zrealizować marzenie. Zadowoleni klienci polecają twoje usługi kolejnym. Polecenie kolejnym klientom to największy komplement.”

Jak trafiłeś do nieruchomości, jakie były powody Twojego rozpoczęcia kariery Agenta nieruchomości i co cię zachęciło?

To był mój wybór. Chciałam być pośrednikiem w obrocie nieruchomościami  (jeszcze w czasach licencji zawodowych) i wybrałam studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Kierunek: Ekonomia, Specjalność: Gospodarowanie Nieruchomościami. Nie od razu jednak udało mi się zrealizować mój plan. Po ukończeniu studiów ze względów osobistych musiałam go zarzucić. Dopiero kilka lat później wróciłam do jego realizacji i trafiłam do INDEPRO. I jestem tu do tej pory.

Jak długo działasz jako Agent, jak długo w sieci/organizacji INDEPRO?

Cała moja kariera zawodowa związana z pracą Agenta związana jest też z INDEPRO. Jestem w organizacji od kwietnia 2011 r.

Co byś powiedziała lub doradziła osobom, które myślą o rozpoczęciu kariery w zawodzie Agenta Nieruchomości i chcą osiągać sukcesy w tym zawodzie. Jaką drogę muszą przejść i co będzie ich wspierać, aby zostać takim specjalistą jak Ty?

Jeśli chcesz pracować w tym zawodzie musisz lubić ludzi, szanować ich i mieć w sobie dużo empatii, aby móc postawić się w ich sytuacji. Wiele osób które zaczyna pracę popełnia zasadniczy błąd. Licząc na szybkie i duże pieniądze w elastycznym czasie pracy sądzą, że będą niewiele pracowały i dużo zarobią. To tak nie działa. Pieniądze, zwłaszcza te duże, przychodzą po jakimś czasie. Przychodzą dopiero wtedy gdy pomogłeś komuś rozwiązać jego problem lub zrealizować marzenie. Zadowoleni klienci polecają twoje usługi kolejnym. Polecenie kolejnym klientom to największy komplement.

Powszechna opinia klientów często łączy zawód Agenta z pracą zwykłego handlowca. Czy jest to prawda, i jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Nigdy nie postrzegałam siebie w ten sposób. I nadal tak o sobie nie myślę. Nie jestem sprzedawcą czy handlowcem. Pomagam innym rozwiązać ich problemy lub zrealizować marzenia. Kojarzę strony transakcji i jestem mediatorem pomiędzy nimi w ustalaniu jej warunków. Przy sprzedaży/ zakupie klienci są pełni różnego rodzaju obaw związanych z samą transakcja ale często też dzielą się ze mną swoimi problemami, które nie są związane bezpośrednio ze sprzedażą. Czasem potrzebują tylko aby ich wysłuchać i zrozumieć, a czasem potrzebują dodatkowej pomocy.

Co sądzisz na temat modelu biznes w INDEPRO?

Model biznes to najlepszy model w jakim przyszło mi pracować w INDEPRO. Cenię sobie swobodę i niezależność, a ten model daje mi jedno i drugie. To ja decyduję jak i ile pracuję, oczywiście zgodnie ze standardami firmy. Biorę na siebie odpowiedzialność finansową płacąc za eksport ofert czy dostęp do systemu, ale dzięki niemu osiągam też wyższą prowizję- 70% i możliwość uzyskania 98%.

Czy możliwe jest uzyskiwanie prowizji w wysokości 98%?

Oczywiście, że tak. Jestem na to najlepszym przykładem. Na modelu biznes jestem drugi rok i drugi raz z rzędu uzyskałam przychody gwarantujące 98% prowizji.