Opinie

Marta Stańska

 

Zanim zdecydowałam się na pracę w Agencji Nieruchomości, przez ponad 10 lat zajmowałam się sprzedażą mieszkań z rynku pierwotnego. Współpracowałam z 3 większymi ogólnopolskimi deweloperami. Pomysł zmiany pracy pojawił się z chwilą rozpoczęcia pandemii. Wtedy też podjęłam decyzję o tym, że poszukam zajęcia bardziej elastycznego i dopasowanego do mojego trybu życia. Chciałam mieć wpływ na czas pracy, sama nim rozporządzać. Chciałam sama decydować o tym ile czasu poświęcam rodzinie.

Czym zajmowałaś się wcześniej i skąd pomysł na rozpoczęcie pracy w charakterze Agenta Nieruchomości?

Zanim zdecydowałam się na pracę w Agencji Nieruchomości, przez ponad 10 lat zajmowałam się sprzedażą mieszkań z rynku pierwotnego. Współpracowałam z 3 większymi ogólnopolskimi Deweloperami. Pomysł zmiany pracy pojawił się z chwilą rozpoczęcia pandemii. Wtedy też podjęłam decyzję o tym, że poszukam zajęcia bardziej elastycznego i dopasowanego do mojego trybu życia. Chciałam mieć wpływ na czas pracy, sama nim rozporządzać. Chciałam sama decydować o tym ile czasu poświęcam rodzinie. Uznałam, że praca agenta nieruchomości daje takie możliwości.

Co przekonało Cię do podjęcia współpracy z INDEPRO?

Do INDEPRO zgłosiłam się poprzez internetową aplikację. Zostałam zaproszona na rozmowę z Menadżerem agencji. Nie była to moja pierwsza rozmowa w agencjach nieruchomości, ale jak się okazało – rozmowa rzeczowa, po której podjęłam ostateczną decyzję. Dowiedziałam się zarówno o jasnych, jak i ciemnych stronach tego zawodu, podczas gdy na wcześniejszych rozmowach roztaczano przede mną wizję doskonałości i nieskazitelności tego zajęcia. Po rozmowie nie miałam wątpliwości, że jest to agencja, w której chcę rozwijać swoje kompetencje.

Jak wygląda Twoja ścieżka kariery w INDEPRO?

Przez pierwsze 9 miesięcy uczyłam się i dojrzewałam pod okiem mojej Trenerki. Dawała mi dużo swobody, a jednocześnie doskonale przygotowała mnie merytorycznie do samodzielnej pracy. Od niedawna sama jestem Trenerem i staram się przygotować agentów na wszystkie sytuacje, które mogą wywołać u nich niepokój. Działamy jak zespół, chcę przekazać nowym agentom wszystkie informacje, które pozwoliły mi poczuć się odpowiedzialną specjalistką rynku.

Jak oceniasz system prowizyjny w INDEPRO?

Prowizje w INDEPRO są jednymi z wyższych, jeśli nie najwyższymi w branży. Co warto podkreślić: są zawsze wypłacane w terminie, co okazuje się nie być takie oczywiste w innych agencjach.

Dlaczego współpraca w modelu Agent Biznes?

Prowadzę działalność gospodarczą, dlatego wybrałam współpracę w modelu Agent Biznes. Dla mnie to jedynie słuszne rozwiązanie. Mając na uwadze moją potrzebę niezależności i dostosowania czasu pracy do codziennych, rodzinnych obowiązków to model, który sprawdza się idealnie.

Jakie cechy osobowości powinien mieć skuteczny Agent Nieruchomości?

Trudno wymienić wszystkie cechy. Skuteczny Agent jest m.in.: komunikatywny, otwarty, wyrozumiały, empatyczny, elastyczny, uczciwy, kulturalny, zaangażowany, wytrwały, cierpliwy, punktualny, pewny siebie, stanowczy, asertywny, wymagający od siebie i innych, nastawiony na cele, odporny na stres.

Co sugerujesz osobom zainteresowanym pracą w roli Agenta Nieruchomości?

Chcesz być Agentem Nieruchomości? Nie ważne czy masz doświadczenie, czy chcesz rozwijać swoje kompetencje i zarabiać więcej… dołącz do nas.