Opinie

Patrycja Wawrzyniak-Czoch

 

„Blisko 15 lat byłam związana z rynkiem deweloperskim. Zdobyłam w tym czasie obszerną wiedzę techniczną na temat inwestycji, materiałów budowlanych i standardów panujących na lokalnym rynku mieszkań.

Już wtedy czułam pewnego rodzaju powołanie do tego aby pomagać ludziom w realizacji marzeń o wyjątkowym mieszkaniu. Od dłuższego czasu chciałam połączyć moją wiedzę teoretyczną z potrzebą realizacji siebie w roli Agenta Nieruchomości. Miałam świadomość, że moja empatia i chęć pomocy w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości może mieć dużą wartość, zarówno dla agencji nieruchomości jak i obsługiwanych klientów.”

 

Jak trafiłaś do INDEPRO

Blisko 15 lat byłam związana z rynkiem deweloperskim. Zdobyłam w tym czasie obszerną wiedzę techniczną na temat inwestycji, materiałów budowlanych i standardów panujących na lokalnym rynku mieszkań.

Już wtedy czułam pewnego rodzaju powołanie do tego aby pomagać ludziom w realizacji marzeń o wyjątkowym mieszkaniu. Od dłuższego czasu chciałam połączyć moją wiedzę teoretyczną z potrzebą realizacji siebie w roli Agenta Nieruchomości. Miałam świadomość, że moja empatia i chęć pomocy w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości może mieć dużą wartość, zarówno dla agencji nieruchomości jak i obsługiwanych klientów.

Miałam w tamtym okresie kontakt z osobą wcześniej współpracującą z INDEPRO i agencje przedstawiała mi w samych superlatywach. Zwracała uwagę na przejrzyste warunki wynagrodzenia i wspaniały team współpracowników.

Pracowałaś wcześniej na stałym wynagrodzeniu? Skąd decyzja o podjęciu pracy w roli agenta, która jak wiemy opiera się na wynagrodzeniu prowizyjnym?

Podejmując pracę w charakterze Agenta Nieruchomości liczyłam się z pewnym ryzykiem, ale potrzebowałam kilku zmian w życiu. Miałam świadomość, że moje wynagrodzenie będzie adekwatne do zaangażowania. Nie miałam podstaw sądzić, że będę zarabiała mniej niż w poprzedniej pracy ponieważ zawsze dobro klienta stawiałam na pierwszym planie.

Jakie cechy według Ciebie powinien mieć skuteczny Agent Nieruchomości?

Przede wszystkim komunikatywność. Agent musi znaleźć płaszczyznę porozumienia z każdym klientem. Mnie pomogła w tym poprzednia praca ponieważ koordynując prace budowlane miałam przyjemność z relacji ze wszystkimi osobami procesu powstawania inwestycji. Czułam się świetnie zarówno w relacjach z podwykonawcami jak i często majętnymi klientami zainteresowanymi inwestycją. Agent powinien być elastyczny i dobierać formę komunikacji do konkretnego klienta, bo każdy kto się do nas zwróci jest osobą, która ma określone potrzeby i trzeba im sprostać. Każdy z klientów ma inną historię, naszą rolą jest poznać dobrze klienta i dopasować dla niego najlepszą z dostępnych ofert na rynku.

Co Cię ostatecznie przekonało do współpracy z INDEPRO?

Jestem osobą aktywną, lubię kontakt z ludźmi i szanuję każdą formę szkolenia opartego na założeniach, że szybko będę mogła realnie rozpocząć pracę z klientem. Szkolenia INDEPRO mają właśnie taki charakter. Po tym jak poznałam działanie CRM INDEPRO i uczestniczyłam w szkoleniu wdrożeniowym rozpoczął się proces praktyczny. Będąc pod opieką bardziej doświadczonego Trenera mogłam bez obaw realizować się w zawodzie. Co ważne – w wielu agencjach spotkałam się z wymogiem pracy na miejscu, w biurze agencji do godz. 17.00. W INDEPRO nie ma takiego wymogu, INDEPRO zdaje sobie sprawę z tego na ile dyspozycyjność agenta jest ważna w tej pracy. Mogę dopasować swoją dyspozycyjność do oczekiwań klienta. To jest naprawdę bardzo partnerski układ.

Jak wygląda Twój pracy w roli Agenta Nieruchomości?

CRM INDEPRO ułatwia pracę pod względem dopasowania ofert do moich klientów. Staram się co jakiś czas wysyłać automatyczne powiadomienia o nowych ofertach. INDEPRO nie ogranicza mi czasu, mogę dopasować spotkania z klientami dowolnie. Wszyscy w organizacji mamy świadomość tego, że nasi klienci mają dużo obowiązków. Musimy być dostępni zarówno w ciągu dnia jak i w porze wieczornej.

Jesteś Agentem Nieruchomości i również Trenerem dla mniej doświadczonych Agentów, na czym to polega?

Mam pod swoją opieką mniej doświadczonych Agentów, którzy mogą zwrócić się do mnie z każdym pytaniem. Podczas wdrażania nowego Agenta wyznaczany jest Trener, jest to Agent z większym doświadczeniem.

Mniej doświadczony Agent w zależności od sytuacji ma możliwość skonsultowania z Trenerem warunków umowy, może wesprzeć się w każdej chwili opinią Trenera lub omówić sytuację, w której się znalazł.