Opinie

Rafał Szymański

 

„Według mnie niezależnie od naszej osobowości zawsze trafimy na klienta, który „poczuje chemię”. Najważniejsza wydaje się być świadomość odpowiedzialności związanej z zawodem, który wykonujemy. Jeśli tylko okażemy się osobami, którym warto zaufać i ze szczególną dbałością podejdziemy do interesów naszych klientów przy wsparciu INDEPRO wiele zyskamy nie tylko w kwestii rozwoju zawodowego, ale również w życiu osobistym.”

Skąd pomysł na pracę w roli agenta nieruchomości?

Do pracy w charakterze roli agenta nieruchomości od dłuższego czasu namawiała mnie starsza siostra związana z branżą co najmniej 10 lat. Będąc jeszcze na studiach próbowałem znaleźć swoje miejsce jednak ostatecznie padło na INDEPRO.

Szkolenie wdrożeniowe jest bardzo przemyślane, i w zupełności wystarczające. Na szkoleniu jest optymalna ilość informacji. Każda osoba mająca wcześniej kontakt z jakimkolwiek systemem CRM jest w stanie w ciągu kilku godzin szkolenia opanować najważniejsze funkcje systemu INDEPRO. CRM w INDEPRO jest dużo bardziej rozbudowany ale poznawanie go było rozłożone w czasie i zawsze mogłem liczyć na pomoc innych agentów.

Mój pierwszy sukces był związany z przejściem na próg 70%, kolejnym krokiem jest z pewnością przejście na status Agenta Biznes. W stosunkowo krótkim czasie doprowadziłem do 4 transakcji zdobywając duże uznanie obsługiwanych klientów i wiele rekomendacji. Z czasem zostałem trenerem dla rozpoczynających agentów.

Jakie cechy pomagają Ci w codziennej pracy?

Według mnie niezależnie od naszej osobowości zawsze trafimy na klienta, który „poczuje chemię”. Najważniejsza wydaje się być świadomość odpowiedzialności związanej z zawodem, który wykonujemy. Jeśli tylko okażemy się osobami, którym warto zaufać i ze szczególną dbałością podejdziemy do interesów naszych klientów przy wsparciu INDEPRO wiele zyskamy nie tylko w kwestii rozwoju zawodowego, zyskamy dużą pewność siebie w życiu prywatnym.

Dlaczego wybrałeś INDEPRO?

Stając przed faktem wyboru agencji do współpracy z pewnością wybrałbym INDEPRO. Miałem wystarczająco dużo czasu aby poznać oferty i skonfrontować je z moimi bieżącymi oczekiwaniami. Narzędzia i dokumenty, które udostępnia mi agencja bardzo ułatwiają codzienną pracę. Bardzo wiele zależy od osoby koordynującej pracę całego teamu, ja miałem szczęście trafić na wspaniałego menadżera.

Najwięcej przyjemności i satysfakcji zawodowej sprawiają mi negocjacje, tym bardziej zakończone powodzeniem. Negocjacje nie stanowią dla mnie problemu i mogę uznać, że w dużej mierze przechyliło to szalę na rzecz pracy w charakterze agenta.

Co doradziłbyś nowym agentom?

Trzeba być przede wszystkim systematycznym, trzeba mieć zdolność zarządzania czasem i układania sobie pracy. Mogę to nazwać dużą samodyscypliną. Ale też nie miałem tych umiejętności od początku, dużą rolę w tej kwestii odegrały osoby z którymi pracuję oraz cykliczne szkolenia w INDEPRO.

Komu poleciłbyś pracę w roli agenta nieruchomości?

To idealna praca dla ludzi, którzy zetknęli się ze sprzedażą, którzy mieli w pracy kontakt z ludźmi i taki kontakt ich nie paraliżuje. To praca dla ludzi otwartych, pogodnych i chcących zrobić coś pożytecznego.

Co cenisz w tej pracy?

Ta praca daje dużo swobody w ustalaniu kalendarza zajęć, mogę sam decydować o tym, którą porę dnia przeznaczę na konkretne działanie. Wraca tutaj natomiast temat samodyscypliny i systematyczności. Tego typu swoboda może rozleniwić, a na to nie można sobie pozwolić chcąc w tej pracy osiągnąć sukces.