Opinie

Żaneta Kowalska

 

„Pracowałam w kilu miejscach, ale chciałam mieć pracę w której będzie więcej zależało ode mnie. Wiele moich poprzednich zajęć zawodowych było najprościej mówiąc nudnych, często podejmowałam pracę polegającą głównie na siedzeniu przy biurku. Nadszedł czas w moim życiu, który wiele zmienił, a ja zdałam sobie sprawę z potrzeb i tego co chcę robić. Z natury jestem osobą bardzo energetyczną i nie potrafię funkcjonować w stagnacji.”

Jak trafiłaś do INDEPRO?

Pracowałam w kilu miejscach, ale chciałam mieć pracę w której będzie więcej zależało ode mnie. Wiele moich poprzednich zajęć zawodowych było najprościej mówiąc nudnych, często podejmowałam pracę polegającą głównie na siedzeniu przy biurku. Nadszedł czas w moim życiu, który wiele zmienił, a ja zdałam sobie sprawę z potrzeb i tego co chcę robić. Z natury jestem osobą bardzo energetyczną i nie potrafię funkcjonować w stagnacji. Szukałam pracy, w której będę bardziej niezależna, chyba muszę się przyznać – nie potrafię wstawać o świcie, dlatego możliwość dopasowania trybu pracy do swojej osobowości była dla mnie bardzo ważna.

Na początku mojej przygody z rynkiem nieruchomości nieocenioną rolę odegrała osoba dłużej związana z branżą. To ona, będąc jednocześnie menadżerką w INDEPRO uświadomiła mi, że moje wątpliwości można przekuć w zalety.

Co lubisz w pracy Agenta Nieruchomości?

Uwielbiam budowanie dłuższej relacji z klientami, to że mogę im pomóc w ważnej kwestii jest dla mnie kluczowe i bardzo budujące. Każda prezentacja mieszkania jest dla mnie w danym momencie najważniejsza i staram się nie myśleć o niczym innym, jestem tu i teraz oraz koncentruję się na oczekiwaniach klientów, którzy zaufali mi jako profesjonalnej agentce. Oczywiście w tej pracy są również dla mnie czynności wymagające większej mobilizacji, do których nie wracam tak chętnie jak do ulubionych zadań, niezbędne natomiast jest pozytywne podejście i zdanie sobie sprawy z tego, że sporadycznie przytrafiająca się trudna rozmowa telefoniczna nic nie zmieni, a jedynie pozwala szerzej spojrzeć na przekrój osobowości klientów. Zalecam odrobinę dystansu. Większość moich trudnych rozmów telefonicznych zakończyła się podpisaniem umowy z klientem.

Które cechy osobowości pomagają Ci w tej pracy?

Empatia przede wszystkim, możliwość wejścia w rolę klienta i łatwość dostrzegania potrzeb. Unikam klasyfikowania ludzi przy pierwszym kontakcie, uważam że dobry agent powinien lepiej poznać osobę, z którą pracuje, poznać jej wrażliwość, zainteresowania i cele. Według mnie tylko w ten sposób można być dobrym agentem nieruchomości.

Dlaczego wybrałaś INDEPRO?

Przede wszystkim mało korporacyjny model. Tutaj możemy na siebie wzajemnie polegać, a termin „wyścigu szczurów” jest nam całkowicie obcy. Znamy się nie tylko z agencji, większość z nas nawiązuje długoletnie przyjaźnie i wiemy, że możemy wzajemnie na sobie polegać. INDEPRO to ludzie, a oni są niesamowici.

Jak oceniasz system CRM INDEPRO?

Wiele czasu spędziłam pracując na programach dedykowanych księgowości ale pierwszy raz trafiłam na tak przydatne, i przede wszystkim intuicyjne narzędzie. Jestem wśród osób, które z agencją INDEPRO CENTRUM Warszawa współpracują klika lat, w system CRM wdrażałam się sama, bez pomocy funkcjonujących teraz trenerów, mimo to system nie stanowił dla mnie żadnego problemu. Teraz sama pełniąc funkcję trenera wiem jak przygotować do pracy z systemem rozpoczynających agentów. Doceniam fakt, że każde moje uwagi dotyczące działania systemu CRM mogę omówić z centralą i żadna z moich sugestii nie pozostaje bez odpowiedzi.

Jak oceniasz system prowizyjny w INDEPRO?

Oceniam jako korzystne dla agenta ale jednocześnie mobilizujące. Ponieważ jestem osobą, która stara się indywidualnie pozyskać idealne mieszkanie dla klienta zazwyczaj obsługuje transakcję w każdym aspekcie. To pozwala osiągać wysokie wynagrodzenia na rynku nieruchomości i nie dzielić uzyskanej prowizji pomiędzy zaangażowanych agentów. Mam natomiast świadomość, że w moim przypadku dużą rolę odgrywa doświadczenie zdobyte w ciągu minionych lat. Rozpoczynającym współpracę agentom zalecam pracować w zespole i korzystanie z ofert pozyskanych przez innych agentów, również kosztem części prowizji. To pozwoli w krótkim czasie dopasować idealną nieruchomość do potrzeb klienta, a nowemu agentowi da zysk i motywację do dalszego działania.

Byłam jedną z pierwszych osób, która kwalifikowała się i poznała bliżej model 98% prowizji, był to jeden z najbardziej satysfakcjonujących momentów w tej pracy.

Pełnisz w INDEPRO również rolę trenera?

Jak wcześniej wspomniałam uwielbiam uczyć ludzi, sama świadomość tego, że mogę się przyczynić do czyjegoś sukcesu napawa mnie wielkim optymizmem i daje dużo satysfakcji. Lubię być w agencji i wspierać rozpoczynających agentów, towarzyszyć im w trakcie pierwszych telefonów i prezentacji, wiem że dla takiego człowieka to bardzo ważne. Po części czuję się współodpowiedzialna za sukces takiej osoby, a każdy jej uśmiech lub zwycięstwo nad wewnętrznymi słabościami jest moim małym triumfem.